Достапни линкови

Временска прогноза - сончево и топло


Времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер, кој кон крајот на денот ќе ја намалува брзината. Tемпературата ќе се движи од 21 до 28 степени. УВ-индексот ќе изнесува 7. Во Скопје ќе биде сончево со мала облачност и со умерен северен ветер. Температурата ќе се движи од 13 до 25 степени. Во недела и во почетокот на наредната седмица ќе биде претежно сончево со слаб до умерен северен ветер, а дневната температура постепено ќе расте.

XS
SM
MD
LG