Достапни линкови

До ДИК се пријавиле 4.377 спорни гласачи


До Државната изборна комисија заклучно до денеска напладне се пријавиле вкупно 4.377 граѓани чиишто записи во Избирачкиот список по извршените вкрстени и теренски проверки се спорни, односно има несовпаѓање на податоците во Избирачкиот список. Од ДИК велат дека поголемиот број од нив ја искористиле веб апликацијата на интернет за да се пријават. Рокот за пријавување истекува на 19 август.

XS
SM
MD
LG