Достапни линкови

Уапсени турските пилоти кои го соборија рускиот хеликоптер


Турските пилоти, кои во ноември минатата година го соборија рускиот бомбардер, се уапсени, изјави турскиот шеф на дипломатијата Мевлут Чавушоглу.

„Пилотите се приведени заради нивното претпоставено учество во обидот за преврат од 15 јули, а не за инцидентот со соборувањето на авионот“, изјави Чавушоглу, цитиран од агенцијата Анадолија.

XS
SM
MD
LG