Достапни линкови

Косовската опозиција против договорот со Црна Гора


Илустрација

Опозициски пратеници во косовското Собрание активираа солзавец за време на состанокот на Претседателството на Парламентот на кој се расправало за закажување на седница за ратификација на договорот со Црна Гора. Опозициските партии најавија дека нема да дозволат Собранието да ја потврди сегашната граница со Црна Гора.

XS
SM
MD
LG