Достапни линкови

Придружник на Груевски нападна волонтер во Сингелиќ


Илустрација.

Физички беше нападнат активист кој помага во поплавените региони од страна на придружник на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, јави бугарската телевизија Нова. Активистот на Левица Гоце Маркоски кој им помагал на поплавените во Сингелиќ сакал на Груевски да му каже дека на населението му треба помош, а не паради, кога еден од придружниците на Груевски почнал да го турка, а му удрил у бокс.


XS
SM
MD
LG