Достапни линкови

Иванов ја донираше платата


Претседателот на Македонија Ѓорге Иванов ја донираше својата месечна плата во Фондот за помош на настраданите од поплавите во Скопје, велат за МИА од кабинетот на шефот на државата.

Истовремено, Иванов упатува повик до сите државни и јавни функционери да го сторат истото.

„Сега е момент за хуманост и дело“, вели Иванов.

XS
SM
MD
LG