Достапни линкови

Ново невреме во четврток и петок


Улици и поплавени дуќани од невремето во Скопје.

Управата за хидрометеоролошки работи најавува дека од четврток попладне и во петок повторно ќе има невреме со пороен дожд, грмежи, силни електрични празнења и силен ветер. Додека за време на викендот ќе преовладува стабилно и посвежо време, велат од УХМР.

Од јавното претпријатие „Водовод и канализација“ денеска соопштија дека водата во кризните подрачја зафатени од поплавите е исправна за пиење.

„Првичните резултатите од сите мерења укажуваат на санитарно исправна вода за пиење, посочуваат од Центарот за санитарна контрола на ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје.

XS
SM
MD
LG