Достапни линкови

Ослободување од работа за луѓето од погодените подрачја


Приватните компании пет дена да ги ослободат од работа вработените кои живеат во подрачјата погодени од поплавите, препорачува Министерството за труд и социјална политика. Препораката, како што соопшти Министерството, е согласно задолжението на Владата од седницата одржана вчера.

XS
SM
MD
LG