Достапни линкови

Се собира хуманитарна помош за поплавените


Граѓани денеска во 13 часот дојдоа пред трговскиот центар Веро да донесат хуманитарна помош за жителите на поплавените подрачја. Вода и хигиенски средства се дел од помошта што ја донираат граѓаните. Од вчерашното невреме има 20 загинати. Акцијата се организира по иницијатива на Твитер заедницата.

XS
SM
MD
LG