Достапни линкови

Досега 20 жртви во невремето во Скопје


Поплавена улица, невреме Скопје

Во невремето што го погоди Скопје досега се пријавени 20 загинати лица во реоните на Сингелиќ, Стајковци, Смилковци и Арачиново, потврдуваат од МВР. Оттаму велат дека досега се идентификувануи 13 лица, а до утринава во скопските клиники примени се 22 повредени. Претходно беа пријавени 6 исчезнати, но се уште се утврдува дали тие се жртвите со оглед на тоа дека првичните информации укажуваа на 15 настрадани. Полицијата работи на утврдување на идентитетите на останатите жртви.

XS
SM
MD
LG