Достапни линкови

15 загинати во силното невреме во Скопје


Во силното невреме во Скопје досега загинале 15 лица во реоните на Сингелиќ, Стајковци, Смилковци и Арачиново, потврдуваат од МВР. Оттаму велат дека засега не е направена идентификација на лицата, а нема ниту потврди на информациите за чисезнати лица.

XS
SM
MD
LG