Достапни линкови

Две полицајки повредени во напад со мачета во Белгија


Belgian police officers patrol in central Brussels, Belgium, June 18, 2016.

Властите во белгија соопштија дека две полицијаки денеска биле повредени во напад со мачета на азилант кој извикувал „Алаху акбар.“ Една од жените при нападот се здобила со длабоки исекотини на лицето пи што била хоспитализирана. Нападот се случил во градот Шарлерои, на околу 50 километри од Брисел. Белгискат новинска агенција соопшти дека напаѓаќот бил застрелан од полицијата и подоцна им подлегнал на повредите.

XS
SM
MD
LG