Достапни линкови

Времето денеска: сончево и топло


Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне и во текот на ноќта во западните делови со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурата ќе се движи од 27 до 38 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне и во текот на ноќта во западните делови со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурата ќе достигне до 37 степени.

XS
SM
MD
LG