Достапни линкови

Чавушоглу- Кери во посета на Турција


Американскиот државен секретар Џон Кери на 24 август ќе ја посети Турција, изјави денеска шефот на турската дипломатија Мевљут Чавушоглу. Тоа ќе биде прва посета на висок политичар од Западот на Турција, по обидот за државен удар на 15 јули. Претседателот Реџеп Таип Ердоган во интервју вчера рече дека Кери ќе ја посети Турција на 21 август, но од Стејт департментот нема потврда на тоа.

XS
SM
MD
LG