Достапни линкови

Талибанци во Авганистан заробија пакистански офицери


Пакистанската влада ги користи сите формални и неформални канали за да ги ослободи седумте патници од заробениот хеликоптер од страна на талибaнците во Авганистан, рече денеска пакистанскиот премиер Наваз Шариф. Пакистански владин хеликоптер се сруши вчера во авганистанската провинција Логар. Во леталото имало седум патници од кои шест пакистански офицери и руски навигатор. Сите биле заробени од талибанците.

XS
SM
MD
LG