Достапни линкови

Напад врз Собранието на Косово


Полицијата на Косово потврди дека синоќа по 23 часот се случила силна експлозија пред зградата на косовското собрание, во која нема повредени. Косовските медиуми јавуваат дека двајца моторциклисти истрелале граната додека поминувале во близина на зградата на парламентот.

XS
SM
MD
LG