Достапни линкови

Во Црна Гора уапсено лице за воени злосторства на Косово


Владо Змајевиќ

Црногорската полиција уапси едно лице под сомневање дека убило најмалку шест албанци, вклучувајќи две жени за време на војната на Косово кон крајот на деведесетите години од минатиот век. Станува збор за 47 годишниот Владо Змајевиќ кој им се приклучил на српските сили во борбата против албанските бунтовници кои се бореа за независност од Србија. Тој бил уапсен во Никшиќ.

XS
SM
MD
LG