Достапни линкови

Времето денеска: сончево и топло


Во Македонија ќе биде сончево и топло со мала, а попладне со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. УВ-индексот ќе изнесува 9. Температурата ќе се движи од 28 до 37 степени. Во Скопје ќе биде сончево и топло со мала, а попладне со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Температурата ќе достигне до 35 степени.

XS
SM
MD
LG