Достапни линкови

Ердоган: Треба целосно преструктуирање на институциите


Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска изјави дека Владата треба да изврши целосен ремонт на државните институции по неуспешниот обид за преврат. Ердоган, пред група бизнисмени, исто така, ја истакна неопходноста од итни чекори за преструктурирање на вооружените сили за време на вонредната состојба, што беше воведена по обидот за пуч во земјата.

XS
SM
MD
LG