Достапни линкови

Времето денеска: сончево со мала облачност


Во Македонија ќе биде сончево со мала облачност. Ќе дува слаб променлив ветер. УВ-индексот ќе изнесува 8. Температурата ќе се движи од 27 до 36 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала облачност. Ќе дува слаб променлив ветер. Температурата ќе достигне до 34 степени.

XS
SM
MD
LG