Достапни линкови

Оланд: чувство на мачнина од ексцесите на Трамп


Претседателот на Франција Франсоа Оланд

Претседателот на Франција Франсоа Оланд ги осуди ексцесите на републиканскиот кандидат за американски претседател Доналд Трамп. Тие, според него, „предизвикуваат чувство на мачнина“. Оланд наведе дека доколку американците го изберат Трамп тоа ќе има последици, бидејќи, како што рече, „американските избори се и светски избори“. Претходно американскиот претседател Барак Обама изјави дека Доналд Трамп не е квалификуван да биде претседател.

XS
SM
MD
LG