Достапни линкови

Времето денеска: сончево со умерена облачност


Во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и со умерен, долж Повардарието повремено засилен северен ветер. УВ-индексот ќе изнесува 8. Температурата ќе се движи од 24 до 34 степени. Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност и со умерен повремено засилен северен ветер. Температурата ќе достигне до 31 степен.

XS
SM
MD
LG