Достапни линкови

Рио де Жанеиро неколку дена пред Олимпијадата


Рио де Жанеиро ќе одржи успешни Олимписки игри кои ќе ја сменат иднината на градот. Ова го оцени Меѓународниот олимписки комитет и покрај доцнењето на подготовките и недостигот на средства, како и економската и политичката криза во земјата.

XS
SM
MD
LG