Достапни линкови

Во Грција оштетени канцеларии на Сириза и Независни Грци


Непознати сторители утрово ги нападнале канцелариите на грчката владејачка партија Сириза во три населби во Атина, како и седиштето на нејзиниот коалициски партнер Независни Грци. Како што јави дописникот на МИА од Атина, напаѓачите ги искршиле стаклата на канцелариите и ги измачкале со бои.

Се уште нема информации за уапсени.

XS
SM
MD
LG