Достапни линкови

Бомбашки напад и престрелки во Кабул


Камион бомба денеска експлодира во близина на хотелот Нортгејт во близина на аеродромот во Кабул по што четворица вооружени милитанти почнале престрелка со безбедносните сили. Авганистанските власти не соопштија колку имало жртви во нападот за кој одговорноста ја презедоа талибанците. Во 2013 година на овој хотел му беше гаранитиран дипломатски статус и во него престојуваат претставници на приватни странски безбедносни компании.

XS
SM
MD
LG