Достапни линкови

Времето денеска: сончево и многу топло


Во Македонија ќе биде сончево и многу топло, а попладне со умерена облачност. Кон крајот на денот и во вечерните часови во северните делови ќе има услови за краткотраен дожд и грмежи. Минималната температура ќе се движи од 14 до 22, а максинланата од 33 до 39 степени. УВ индексот ќе изнесува 9. Во Скопје времето ќе биде сончево и топло, попладне со мала до умерена облачност. Во вечерните часови ќе има услови за локален дожд и грмежи. Температурата ќе се движи од 20, до 37 степени.

XS
SM
MD
LG