Достапни линкови

Уапсени двајца осомничени за тероризам во Белгија


Белгиската полиција уапсила двајца осомничени за заговор за терористички напад.Станува збор за двајца браќа за кои полицијата се сомнева дека планирале да извршат терористички напад некаде во Белгија.

Од канцеларијата на обвинителот соопштија дека не е пронајдено оружје ниту експлозив за време на претресот на нивните домови. Се очекува во текот на денот да бидат изведени пред судија кој ќе одлучува за мерката притвор.

XS
SM
MD
LG