Достапни линкови

Временска прогноза - сончево и топло со мала облачност


Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност и со слаб до умерен северен ветер. УВ-индексот ќе изнесува 9. Температурата ќе се движи од 28 до 36 степени.

Во Скопје ќе биде сончево и топло со мала облачност и со слаб до умерен северен ветер.Температурата ќе достигне до 34 степени.

За време на викендот и во почетокот на наредната недела времето ќе биде стабилно и многу топло. Во вторник попладне и во среда повторно ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи.

XS
SM
MD
LG