Достапни линкови

Македонските олимпијци подготвени за Рио


Шетсмина спортисти, исто толку тренери, двајца судии и членови на делегацијата ќе ја претставуваат Македононија на претстојните 32-ри Летни олимписки игри во Рио де Жанеиро.

Денеска во просториите на Македонскиот олимписки комитет (МОК) беше претставена делегацијата која ќе патува на во Рио на игрите кои стартуваат на 6 август.

Македонија на игрите ќе ја претставуваат атлетичарите Ристе Пандев и Дрита Исљами, џудистката Катерина Николоска, Нина Балабан (стрелаштво) и пливачите Марко Блажевски и Анастасија Богдановски која ќе биде знаменосец на свеченото отворање на игрите закажно за 6 август во 1 часот по полноќ по македонско време.

XS
SM
MD
LG