Достапни линкови

До ДИК се пријавиле 397 спорни гласачи


До Државната изборна комисија (ДИК) до денеска до 13:00 часот се пријавиле 397 граѓани за да го регулираат своето избирачко право. На списокот на спорни гласачи се граѓани за кои има несовпаѓања на податоците при проверки во Избирачкиот список. И денеска повеќето од граѓаните се пријавиле преку електронски пат, соопштија од ДИК. Граѓаните до 19 август може да се пријават за да го регулираат избирачкото право.

XS
SM
MD
LG