Достапни линкови

Грчки земјоделци ја блокираа царината на Евзони


Земјоделци од регионот на Кукуш денеска од 12 до 14 часот ја блокираа царината на Евзони на грчко-македонската граница, во знак на протест поради зголемувањето на нивниот придонес во фондовите за социјално осигурување и други прашања од нивниот сектор. Грчката државна новинска агенција АНА-МПА јави дека земјоделците допрва ќе одлучат дали блокирањето ќе продолжи.

XS
SM
MD
LG