Достапни линкови

ЕК и одобри на Турција помош за бегалците


Европската комисија и одобри на Турција нова транша од 1,4 милијарди евра за помош за бегалците во рамки на пакетот од три милијарди евра. Од прес службата на Европската комисија соопштија дека парите што се одобрени се за поддршка на бегалците кои ја напуштаат Сирија поради граѓанската војна, како и за помош на турските општини кои ги прифаќаат.

XS
SM
MD
LG