Достапни линкови

Викиликс објави 28 аудио пораки против Сандерс


Викиликс објави 29 говорни пораки украдени од Демократскиот национален комитет на кои неидентификувани партиски членови изразуваат загриженост за влијанието на Берни Сандерс врз партијата. Ова дојде во екот на Демоксратската национална конвенција каде што Хилари Клинтон и официјално е избрана да биде претседателски кандидат на демократите. Пораките против нејзиниот партиски ривал содржат и препораки дека Сандерс не бил демократ и затоа треба да биде „стопиран“. Претходно Викиликс објави 19 илјади мејлови од Демократскиот национален комитет со слична содржина против Сандерс.

XS
SM
MD
LG