Достапни линкови

Русија испраќа над 250 спортисти на Олимпијадата


Русија соопшти дека над 250 руски спортисти можат да се натпреваруваат на Олимписките игри во Рио де Жанеиро во идниот месец. На стотина други спортисти им е забрането да учествуваат на Олимпијадата бидејќи не успеале да ги минат допинг тестовите. Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека станува збор за индискриминирачка афера од која се погодени и оние спортисти кои никогаш не се допингувале.

XS
SM
MD
LG