Достапни линкови

Обама оптимист за САД, наспроти визијата на Трамп


Американскиот претседател Барак Обама силно го поддржа кандидатот за претседател на Демократската партија Хилари Клинтон, отфрлајќи го длабокиот песимизам на Републиканската партија за состојбата во која се наоѓа земјата. Тој предупреди дека за време на оваа кампања беа поттикнувани незадоволство и омраза. „Јас сум пооптимист за иднината на Америка од кога и да било порано“, рече Обама пред делегатите на Демократската национална конвенција, наведувајќи дека Клинтон е единствено квалификувана да го наследи.

XS
SM
MD
LG