Достапни линкови

Времето денеска: сончево со умерена облачност


Во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец. Попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност со краткотраен дожд и грмежи. УВ-индексот ќе изнесува 8. Температурата ќе се движи од 24 до 35 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец. Попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност со краткотраен дожд и грмежи. Температурата ќе достигне до 33 степени.

XS
SM
MD
LG