Достапни линкови

Нема мерки за претпазливост за Јанкулоска


Нема мерки за претпазливост за поранешната министерка за внатрешни работи Горданa Јанулоска, одлучи Судот. Кривичниот совет на Одделението за организиран криминал и корупција при Основен суд Скопје 1 - Скопје, постапувајќи по жалбата на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) ја отфрли жалбата како неоснована и го потврди решението на судијата на претходна постапка да нема мерки на претпазливост за Јанкулоска. Таа е трето осомничена во случајот „Тврдина“ за уништување на опрема за прислушување.

XS
SM
MD
LG