Достапни линкови

Времето денеска: сончево со умерена облачност


Во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец. Попладне во западните и југозападните подрачја не е исклучена ретка појава на краткотраен дожд и грмежи. УВ-индексот ќе изнесува 8. Температурата ќе се движи од 22 до 33 степени. Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец. Температурата ќе достигне до 31 степен.

XS
SM
MD
LG