Достапни линкови

На Косово обвинет ирански државјанин за финансирање тероризам


Властите на Косово сооптија дека покренале обвинување против иранскиот државјанин Хасан Азари Беџанди за „финасирање тероризам и перење пари“ преку невладината Фондација Куран. Тој исто така ги надгледува активностите на уште четири шиитски верски организации за кои постои сомневање дека имаат врски со Техеран. Косовските медиуми јавуваат дека овие невладини организации ширеле анти западна пропаганда.

XS
SM
MD
LG