Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Во Македонија ќе биде променливо облачно, посвежо и нестабилно, со пороен дожд и грмежи, особено во првата половина од денот и во западните делови. УВ-индексот ќе изнесува 7. Температурата ќе се движи од 20 до 31 степен. Во Скопје ќе биде променливо облачно, нестабилно, со пороен дожд и грмежи. Температурата ќе достигне до 29 степени.

XS
SM
MD
LG