Достапни линкови

Во напад со нож во Јапонија, најмалку 15 жртви


Човек со нож убил најмалку 15 луѓе, а повредени се многу повеќе, во центар за лица со хендикеп, надвор од Токио, јавуваат јапонските медиуми. Новинската агенција Кјодо се повикува на полициски извори, според кои осомничениот е уапсен, откако се предал. Според други извори убиени се 19 луѓе.

XS
SM
MD
LG