Достапни линкови

Бомбашки напад врз полициски пункт во Багдад


Во самоубиствен бомбашки напад врз полициски пункт во ирачкиот главен град Багдад загинале најмалку шест лица. Се уште не се знае точната бројка на жртви, но медиумите јавија дека се работи за 6 до 15 лица, а десетици биле повредени. Според медицински извори, тројца од убиените се полицајци. Милитантната група Исламска држава ја презеде одговорноста за нападот.

XS
SM
MD
LG