Достапни линкови

Убиени 6 украински војници


Шест украински војници биле убиени, а 13 повредени во последните 24 часа во борбите со проруските бунтовници во источниот дел на земјата. Според соопштението на украинската војска, најтешките борби се одвивале во регионот околу Мариупол. ОН соопштија дека повеќе од 9400 луѓе загинале од почетокот на конфликтот во источна Украина во 2014 година.

XS
SM
MD
LG