Достапни линкови

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и слаб до умерен северен ветер. Кон крајот на денот во северозападните делови ќе има услови за краткотраен дожд. УВ-индексот ќе изнесува 8. Температурата ќе се движи од 27 до 38 степени.

Во Скопје ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и слаб до умерен северен ветер. Температурата ќе достигне до 36 степени.

XS
SM
MD
LG