Достапни линкови

Чавков-Со измените нема промени во овластувањата


Министерот за внатрешни работи Митко Чавков

Министерот за внатрешни работи Митко Чавков изјави денеска дека измените на Законот за внатрешни работи и за полиција не се донесени за дневно-партиски цели. Според него, се работи за системски и законски решенија насочени кон зајакнување на институционалните капацитети на МВР.

Тој по завршувањето на показната вежба на СВР Охрид истакна и дека овластувањата на министерот за внатрешни работи не се доведуваат во прашање и дека тој останува неприкосновен во спроведувањето на раководната функција.

XS
SM
MD
LG