Достапни линкови

Три жртви од нападот во Минхен се од Косово


Тројца од загинатите при нападот во трговскиот центар во Минхен, се државјани на Косово, јави косовскиот портал „Косев инфо“. Таткото на еден од загинатите на социјалната мрежа Фејсбук напиша дека неговиот 21-годишен син е убиен од страна на „терористичка рака“. За време на вчерашниот напад во германскиот град загинаа девет лица, а 16 беа повредени.

XS
SM
MD
LG