Достапни линкови

Клинтон избра кандидат за потпретседател


Кандидатот за американски претседател на демократите, Хилари Кинтон и сенаторот на Вирџинија Тим Кејн

Кандидатот за американски претседател на демократите, Хилари Кинтон го избра сенаторот на Вирџинија Тим Кејн за потпретседателската функција во нејзината кампања. Таа го опиша Кејн како човек кој го посветил својот животот во борбата за другите. Кејн кој е и поранешен гувернер на Вирџинија ќе даде голем придонес во кампањата на Клинтон во однос на прашања за надворешната политика, а доаѓа и од клучна земја во трката по гласови за место во Белата куќа. Кејн на социјалната мрежа Твитер напиша дека ќе му биде чест да биде дел од тимот на Клинтон.

XS
SM
MD
LG