Достапни линкови

Пукање во трговски центар во Минхен


Илустрација.

Германската полиција опкружила трговски центар во Минхен откако се слушнале истрели од оружје во центарот, јавуваат и полицијата и медиумите. Никој не соопштува дали има жрви и не кажува повеќе детали. „Во тек е голема полициска операција во трговски центар во Минхен“, напишаа на официјаниот твитер профил на минхенската полиција.

XS
SM
MD
LG