Достапни линкови

Албанската опозиција ги прифати новите предлози за реформите


американскиот амбасадор во Тирана Доналд Лу

Албанската опозициска Демократска партија, го прифати новиот предлог даден од американскиот амбасадор Доналд Лу и евроамбасадорката Романа Влахутин по пропаѓањето на претходно постигнатиот договор околу реформите во правосудството. Седницата на парламентот вчера кусо по почетокот беше прекината и одложена до мигот кога ќе се постигне договор. Претседателот на парламентот Мета, на почетокот во обраќањето до пратениицте рече дека седнцата нема да заврши додека не се усвојат реформите со консензус.

XS
SM
MD
LG