Достапни линкови

Времето денеска: сончево и топло


Во Македонија ќе биде сончево и топло со слаб северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 11 до 20, а дневната од 29 до 36 степени. Во Скопје слично време, сончево и топло со слаб северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 17, а дневната ќе се искачи до 35 степени.

XS
SM
MD
LG